Fırsat Takip Programı

 

Fırsat takip programı ile temas kurduğunuz potansiyel müşterilerin gerçek müşteriye dönüşmesi sırasında ki aktiviteleri kayıt altına alır. Potansiyel müşterileriniz ile gerçekleştirdiğiniz telefon görüşmeleri, toplantı planlaması veya keşif hizmeti gibi aktiviteleri modül üzerinden planlarsınız. Fırsat modülü üzerinden müşterilerinize teklifler iletip, fırsat olasılık yüzdeleri belirleyebilirsiniz. Belirlenen olasılık yüzdeleri ile işlerin takibi çok daha kolay ve hızlı gerçekleşecektir. İşlerinizin takibini yapacağınız fırsat takip ekranında işletmelerin istediği parametreler görüntülenebilir. Personellerinize toplu veya bireysel işler atayabilir ve atanan işlerin yerine getirilmesi gibi süreçleri takip edersiniz. Fırsatın başlangıç ve bitiş tarihleri sistem tarafından kontrol edilir ve belirlediğiniz bitiş tarihinde bildirimler alırsınız. İş fırsatlarınızı raporlar ve analiz edebilirsiniz. İş akışınızda toplantı planlaması veya telefon görüşmesi aktivitelerini personel bazlı raporlayabilirsiniz. Bu sayede personel çalışma performansına dair fikirler elde edersiniz. Softrix fırsat takip programı ile tekliften satışa kadar geçen tüm süreçleri kayıt altına alır, tüm bu aktivitelerden dilediğiniz raporları alabilirsiniz.

 

Departman veya personel bazlı işler atayabileceğiniz görevlendirme modülümüz ile belirlediğiniz işlerin yerine getirilmesi sırasında ki süreçleri takip edin. Geçmişe dönük raporlar alın. Ön tanımlı aktiviteler ile uzun zaman etkileşime geçilmemiş müşterileriniz için otomatik görev atamaları oluşturun.

 

Bir müşteri ile yeterli seviyede aktivite oluşturulmuş mu veya talep edilen sürede iletişime geçilmiş mi gibi aktivitelerinizi raporlayın.

 

Firmanızın mevcut müşterisi, telefon ile arayan, mail ile ulaşan veya satış temsilcinizin kontak kurduğu müşterilerin konumlarını belirletin. Tüm bu etkileşim araçları bir fırsat olup, fırsatı nasıl değerlendirildiğini kontrol edin. Fırsatı satışa çevirebilmek için gerekli aksiyonları alın.

 

Takibinde olduğunuz işlerde fırsat olasılık yüzdeleri belirleyin. Belirlediğiniz olasılık yüzdeleri ile satışa dönüşümlerini analiz edin.

Fırsat Takip Programı Nedir ?

Ürün veya hizmet alımı noktasında bir firma ile etkileşime geçen müşterilerin ilk temastan satışa kadar geçen süreçleri raporlayabileceğiniz bir programdır. Web tabanlı CRM müşteri ilişkileri yönetimi ile entegre olarak kullanabileceğiniz bir modül haline getirdik. Bu sayede tüm iş süreçlerinizi tek bir ekran üzerinden görüntüleme ve yönetme imkanına sahip olacaksınız. Softrix yazılımın tüm bu modüllerini mobil aplikasyon üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Modüllerimizi görüntüleyeceğiniz mobil aplikasyon ücretsiz bir hizmetimizdir.