Cari Takip Programı

 

İşletmenizde satışını gerçekleştirdiğiniz veya satın almasını yaptığınız firmalar ile aranızda oluşan ticari hareketleri kayıt altına alın. Kayıt altına alınan cari hareketleri analiz edin. Müşterileriniz ile hesapalarınızı car takip programı ile kontrol eder, ödeme alışkanlıklarını raporlayabilirsiniz. Satış sonrasında ödeme vadesi belirlenmiş işlemler için vadesi dolan satışta size bildirimler iletir. Ödeme vadesi yaklaşmış veya geçmiş müşterileriniz ile ilgili sürekli bildirimler alın. Ödeme hatırlatıcı ile hiç bir cari aktivitesini atlamadan kontrol edersiniz. Tedarikçileriniz ile anlaştığınız vadeleri programa tanımlayıp, vadesi yaklaşan ödemelerinizde bildirimler alın. Softrix cari takip programı ile tüm cari hareketler kontrol altında tutulur ve unutmak kavramı geride kalır.

Cari Takip Programının Avantajları Nedir ?

CRM programı entegrasyonu ile geliştirdiğimiz cari takip modülümüzü efektif şekilde kullanan müşterilerimiz zamandan oldukça tasarruf ediyor. Tedarik sürecinde ödemelerin modelleri belirlenip sisteme işlendikten sonra sistem size belirlenen modelde ödeme planı çıkartıyor ve bilgilendirmeler ile işinizi kolaylaştırıyor. Müşterilerinizin ödeme vadelerini kontrol eder, ve zamanı geldiğinde size ödeme hatırlatıcısı vasıtası ile bilgilendirmeler yapar. Vadesi dolan ödemelerde ödeme sözleri alınabilir ve alınan söze ileri bir tarih girilebilir. Geçmişe dönük vade ertelen müşterilerinizi de raporlar ve ödeme alışkanlıklarını analiz edersiniz.

 

Tüm aksiyonlar her para birimi için geçerli olup, bir çok döviz çeşidi ile cariler tutabilirsiniz. Değişik döviz cinsleri ile tutulan cariler için değişik döviz cinleri ile ödeme ve tahsilat imkanını da sunuyoruz. Bu sayede TL, USD veya Euro borçlanmalarda her döviz çeşidinin ödeme kontrolünü sağlamış olursunuz. Nakit, Havale, Çek, Senet veya Kredi Kartı ödeme seçenekleri ile hesap hareketleri oluşturulabilir. Oluşturulan hesap hareketleri ayrı ayrı raporlanabilir.

Cari Takip Programı Nedir ?

Müşteri ve Tedarikçiler ile arasında yapılan ticareti faaliyetten kaynaklı oluşan alacak verecek durumlarını takip eden programdır. Bir cari hareketin alacak durumundan tahsilat durumuna kadar geçen ticari hareketleri kaydedip analiz etmede etkin bir çözümdür. Alacak durumu alacağın tahsil edilme şekilleri ve vadeleri de tanımlandığından tüm cari süreçleri de kaydedilir. Tüm cari süreçleri CRM modülümüz ile entegre olduğundan tek ekrandan bütün süreçlere erişim imkanınız olur.