Satış Hedef Takip Programı

 

Satış hedef takip programı ile aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık satış hedefleri belirleyin. Belirlediğiniz hedeflerin olasılıklarını analiz edin.

Hedefleri grup bazlı veya personel bazlı oluşturabilir, satış hedefinin bir önceki aylarda yapılan satışlara göre istatistiklerini görün. Hedefine yaklaşmış, hedefi tutturmuş veya hedefini tutturamamış personellere istatistik verilerini paylaşın. Personel hedef listesi ile birbirleri arasında rekabetler oluşturun. Hedef listesini dilerseniz hedef tutarı veya yüzdelik oranlarda gösterimini yapabilirsiniz.

Değişik döviz kurları ile hedefler oluşturabilir, TL satışını yaptığınız ürünler için TL bazlı hedef oluşturun. USD para birimi ile yapılan satışlarda USD bazlı hedefler oluşturabilirsiniz. Tüm bu para birimlerini sistem para biriminde kur çevirici modülü ile tek bir döviz cinsi üzerinde de hedef oluşturabilirsiniz.

Satış hedef takip programını CRM modülü ile entegre olarak çalıştırıyoruz ve bu sayede tüm süreçlerinizi tek ekrandan takip edebilirsiniz.

Softrix yazılım ile tüm bu süreçleri aynı zamanda ücretsiz mobil uygulamamız üzerinden de takip edebilirsiniz. İşletmelerin her platformdan erişimine imkan veren web tabanlı çözümlerimiz için bizimle iletişime geçin.

Satış Hedef Takip Programı Nedir ?

İşletmenizde çalışan personellerinize ay veya yıl içerisinde satışını yapmakta yükümlü olduğu hedef rakamın takibini yapan yazılımdır. Hedeflediğiniz satışlarda gerçekleşme yüzdelerini belirler ve hedefleri analiz edersiniz. Hedefin gerisinde kalan çalışanlarınızı tespit etmede en faydalı programdır.

Satış Hedef Takibi Ne İşe Yarar ?

Tüm işletmeler satış yapmanın yeterli bir kriter olmadığının fakat hedeflerin tutulduğunda ayakta kalabilmenin farkındadır. Oluşturacağınız hedefler ile şirketlerin karlılık durumları kadar hedeflerinin tutturulması da çok önemlidir. Hedeflediğiniz satışların kim ve kimler tarafından gerçekleştirildiği ayrı bir analiz edilmesi gereken durumdur ve her durum için raporlamalar alırsınız. Alınan raporlar ile toplu olarak veya bireysel satış analizleri yapmanızı sağlıyoruz. Ayrıca verilen hedefler de gerçekleşme olasılıkları gibi durumları da gözlemleyebilirsiniz. Genel satış haricinde ürün bazlı da hedefler oluşturulabilir. Oluşturulan ürün hedefi ile satmakta yükümlü oldukları adetlerde satış hedefi oluşturulur. Ürün bazlı hedefleri bir kampanyaya bağlayıp, satılacak adetlerde sınırlamalarda getirilebilir. Kampanya da başlangıç ve bitiş tarihleri tanımlaması ile ürünler için özel fiyat ile satma opsiyonları oluşturabilirsiniz. Softrix olarak işletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirmeler yapıp, müşterilerimizden iyisi değil en iyisi oldu cümlesini duymayı hedefleriz.