Satış Programı

 

Satış programı modülümüz ile satışını gerçekleştireceğiniz ürün veya hizmeti farklı döviz kurları ile satabilirsiniz. Satışı yapılan işlemlerde dilerseniz cariyi satışını yaptığınız kur üzerinden tutar veya güncel kur ile ilişkilendirirsiniz. Satışlarınızın karlılıklarını görür, satışa dönen tüm kalemleri satış raporunda analiz edersiniz. Günlük, Haftalık, Aylık veya Yıllık satış raporlarında ürün veya hizmet bazlı raporlar alınabilir. Personel veya departman bazlı satış raporlarının yanı sıra karlılık durumlarının raporları da sağlanır. Softrix satış modülü ile siparişten gelen satış veya direk satış gibi parametrik satış aksiyonlarını işletmeler özelinde uyarlanabilir. Satışa dönmüş siparişler, satışı beklenen siparişler ve satışa dönmeyen siparişlerinizi analiz edebilirsiniz. CRM modülü ile entegre ettik ve bu sayede tüm aktivitelere tek ekrandan erişim kolaylığını sağladık.

 

Satış karlılık oranlarınızı belirler, belirlenen oranların altında satış yapılmasını kontrol altında tutarsınız. Belirlenen oranın altında satış durumları olması halinde yöneticiden onay alma mekanizması ile onay sürecinden sonra satış yap özelliğini kullanabilirsiniz. Tüm bu süreçelerin kayıt altına alınıp raporlanması için Softrix satış modülü size yeterli olacaktır.

 

Satış modülünde kampanya tanımlamaları ile özel fiyat ve adet tanımlamaları yapabilir, belirlediğiniz tarihlerde kampanyalarınızı aktif edebilirsiniz. Kullanıcı veya departmanlar kampanyalar oluşturabilir, oluşturulan kampanyaları hedefe bağlayabilirsiniz.

 

Satışını gerçekleştirdiğiniz ürün veya hizmetin tarih aralıkları ile raporlarını alabilirsiniz. En çok satışı yapılan ürün, en karlı satılan ürün, en hızlı satılan ürün veya en az satılan ürün raporları. Personel veya departman filtrelemesi ile kişi bazlı satış raporlarını analiz edersiniz. Softrix gelişmiş satış modülü ile satış aktiviteleriniz kayıtlı ve kontrol altında.

 

Departman veya personel özelinde satış hedefleri oluşturur, hedeflerin tüm aşamalarını analiz edebilirsiniz. Aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık hedefler oluşturabilir, oluşturulan hedeflerde personel veya departman bazlı raporlar alırsınız.

Satış Programı Nedir ?

Ürün veya hizmet konusunda satışını yapılması sırasında müşteri ile gerçekleşen aktivitelerin kayıt altına alınması ve kazancın görülmesine yarayan programdır. Tabiki sadece bunlar ile yetinemeyen işletmeler için satışın öncesi ve satış sonrası gibi kavramların takibi içinde kullanılabilir. Günümüzde web tabanlı programların yaygınlaşması ile talepler de buna göre şekillenmeye başladı.

Softrix Yazılım olarak kullanıcıların tüm platformlardan erişebilecekleri bir satış modülü geliştirdik ve %100 her sektöre uyumlu olabilecek hale getirdik.

Satış Programı Ne işe Yarar ?

Tüm satış aktivitelerinizi kayıt altına alır, raporlar ve bu raporları analiz etmenize yarar. Bir işletmenin satışını gerçekleştirdiği kalemler de hangi müşterisine neleri sattığı, hangi karlılıklarda sattığını belirler. Bu belirlemeler ile ileriye dönük farklı fiyat politikası uygulamalarının önüne geçer ve her iki taraf için güven hep taze kalır.

Yapılan satışta vade belirlenebilir ve bu vade sonunda program size bildirimlerde bulunur. Ödeme bekleyen satış veya kredi kartı ile ödeme gibi satışın gerçekleşmesi noktasında tedbirler alınabilir. Müşteri kartında limit belirlenebilir ve limit aşımında satışın kontrolünü elinizde tutarsınız.