Teklif Programı

 

Müşteri ilişkileri her zaman ticari anlamda birinci derecede öncelikli şirket hedefi olmak durumundadır. Bu çerçevede teklif programı ve benzer programlar firmanın müşterileri ile olan ilişkilerini düzen altına alır. Teklif yönetimi satış politikasına yön veren bir yapıda tasarlandığından sürdürülebilir ticari büyümeye de önemli düzeyde katkı sağlıyor. Teklif edilecek ürünler TL, USD, Euro veya tüm dünya para birimlerinde tekliflendirilebilir.

Teklif Programı Nasıl Çalışır ?​

Tekliflendirmelerinizi kategoriye bölüp, tanımlanmış müşteriler için tanımlanmış fiyatlar otomatik getirilebilir. Elbette bu fonksiyonel program içerisinde birçok farklı algoritma aynı anda çalışabilmektedir. Sözgelimi yeni teklif sunulacak hâlihazırdaki cari müşterileriniz veya potansiyel müşterilerinizi sisteme girerek ürün veya hizmet kartları oluşturabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra hazırlamış olduğunuz teklifi Excel, Pdf veya Word formatlarından herhangi birine dönüştürerek antetli kağıtlara aktarabiliyorsunuz. Programın bir başka özelliği teklif edilen ürünlerin daha önce hangi tutarda teklif edilmiş, kabul veya red edilmiş gibi parametreler görülebilir. Hazırlanacak teklifte değişik döviz cinsleri ile satılan ürünlerinizi aynı teklifte fiyatlandırabileceğiniz gelişmiş bir teklif programıdır. 1 ürün TL, diğer bir ürün USD veya Euro olabilir ve siz hangi döviz cinsi ile vermek istediğinizi seçersiniz.

Bir firmaya hazırlamakta olduğunuz teklifte ürün seçimi ile birlikte ürün daha önce bu firmaya teklif edilmiş ise bunu size bildirir. Bu bildirim ikonuna tıklandığında firma için bu ürünün tekliflendirme detayını görebilirsiniz.

Teklif edilecek ürünler belirli sıra ile veya gelişi güzel satırlara eklenirler fakat son kullanıcı deneyimi ile bu sıralamanın önemi oldukça fazla. Gelişi güzel eklenmiş ürünleri sürükle bırak ile istenilen satıra kaydırılabilir.

Gelişmiş teklif programı modülümüz ile teklif dökümanını bir çok farklı formatta dışarıya aktarabilirsiniz. Herhangi başka bir ekran geçişi olmadan gömülü mail programı ile mail gönderebilirsiniz.

Teklif Takip Programı​

Müşterilere ulaştırılan bu teklifler program içerisinde farklı kategorilere bölünebildiğinden teklif takip programı aynı zamanda size özel bir tasarıma dönüştürülebiliyor. Örneğin kategorileri “teklife yanıt verenler” veya “henüz beklemede” şeklinde tanımlayarak bu verileri rapora dönüştürebilirsiniz. Teklif üzerinde revizyon yapılmasına olanak sağlayan program, gerçekleştirmiş olduğunuz değişikliklerin kayıt altına alınmasına ve tüm revizyonları geriye yönelik inceleyebilmenizi sağlıyor. Elbette teklifin hazırlanması, gerekli revizyonların yapılması ve sunumu gerçekleştirebilmek için belirli bir dijital akış otomasyonu gerektiriyor.

 

Teklif programı bu ihtiyacı da en üst seviyede karşılıyor ve yine program üzerinden kaydettiğiniz müşterilerin e-mail adreslerine otomatik E-posta gönderebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra teklifle ilgili olarak gerçekleştirilen görüşmelerde yine kayıt altında tutulabilmektedir. Bir müşteri ile görüşüldü ise ikinci kez görüşmemek için görüşülenler kategorisine aktararak 2. kez aranmaması adına zaman kaybını önleyebilir.

Teklif Takip Programı Özellikleri​

Özellikle nitelikli bir ürün veya hizmetin potansiyel ve mevcut müşterilere aktarımında farklı biçimlerde formlar üretilmesi oldukça avantajlı bir yöntemdir. Program içerisinde yer alacak teklif formu aynı teklifi birkaç farklı dilde oluşturabilmenize olanak sağlayarak müşteri potansiyelinizi arttırmanıza yardımcı oluyor. Ayrıca ürün stok bilgileri, tedarikçi firmalar ile yapılan görüşmeler yine programın getirdiği modern yenilikler olarak karşımıza çıkıyor. HTML, PNG veya JPG formatlarında görsel dökümlerin alınabildiği program sayesinde yoğun dosya ve klasörler arasında kaybolmanıza gerek kalmıyor.

 

Firmamızın lisanslı ve özel yazılımı teklif programı İhtiyacınız olan bütün iş süreçlerinin tamamını kapsadığından, arayışı içerisinde olduğunuz tek merkezli yönetimi programımız ile sağlayabiliyorsunuz. Üstelik geçmiş tarihlerde oluşturduğunuz Excel dosyalarını program içerisine alabilir ve firmamızın diğer bir ürünü olan CRM programı ile entegre edebilirsiniz.